Hizmetlerimiz

Seçme ve Yerleştirme

Civitas deneyimli danışman kadrosu ve seçme-yerleştirme konusundaki zengin tecrübesiyle, uzman ve orta kademe pozisyonlarınız için yetenekleri, becerileri ve tutumları ile organizasyonunuzun ihtiyaçlarına en uygun olan adayların seçimi konusunda uzmandır.

Metodolojimizi sürekli geliştirir, yeni yollar, yöntemler araştırırız. Doğru adaya ulaşabilmek için trendleri takip ederiz. RPO hizmetimizden gelen tecrübelerimizi tüm seçme yerleştirme süreçlerine uygularız.

Civitas Seçme ve Yerleştirme Süreci

 • Proje Tanımı ve Kabulü

  Müşterinin ihtiyaçları analiz edilerek, Proje tanımı birlikte oluşturulur. Gerekli görüldüğü takdirde ilgili birim müdürü ile birebir görüşme yapılarak detay beklentileri öğrenilir.

 • Aday Arama ve Ön Eleme

  Projenin ihtiyaçlarına ve firma ile birlikte belirlenen stratejilere bağlı olarak ilan hazırlanır. LinkedIn, Portal veri tabanlarının araştırılması, headhunt, namehunt ve bölgesel çalışmalar ile aday araması yapılır. Uygun görülen adaylar ile telefon görüşmesi yapılarak, aday genel durumu, öne çıkan yetkinlikleri, beklentileri öğrenilir; özellikle de ilgili birim müdüründen alınan ek bilgiler eşliğinde adayın uygunluğu incelenir.

 • Uzun Liste

  Ön eleme sonrasında özet bir rapor ve açıklamalar ile uygun bulunan adaylar, Uzun Liste olarak İK departmanına iletilir. Daha sonraki çalışmalara esas oluşturmak amacıyla İK tarafından uygun görülmeyen adaylara dair geri bildirimler alınır.

 • Görüşme

  İlgili   birim   müdürünün   önceliklendirdiği  adaylar   ile   sırasıyla   görüşülür. Danışmanlarımızın yaptığı yetkinlik bazlı mülakatlar, standart formatta raporlanır.

 • Kısa Liste

  Danışmanımızın verilen öncelikler doğrultusunda en uygun gördüğü 2-3 kişi Kısa Liste’yi oluşturur.

 • Firma Görüşmesi

  Belirlenen adaylar ile kurum arasında görüşme gerçekleşmesi için gerekli organizasyonlar yapılır. Eğer üst düzey yöneticiler ile tanıştırılma görüşmesi yaptırılacak ise İK departmanın da onayı ile ön referans kontrolü yapılır.

 • Referans Kontrolü ve Teklif

  İş görüşmelerinin ardından detaylı referans araştırmaları gerçekleştirilerek süreç tamamlanır ve talep edilirse adaya teklif yapılır. Aday ile kurum arasında arabulucu olmak iki tarafa da avantaj sağlamaktadır.

 • İşe Başlama

  İşe başlama tarihinin kurum ve aday tarafından teyidi sağlanır ve süreç izlenerek Proje tamamlanır.